LTF Portal

Jak wybrać pierwsze soczewki kontaktowe?

pierwsze soczewki

Soczewki kontaktowe kupowane są z różnych powodów. Po pierwsze pozwalają zastąpić okulary. Po drugie można zmienić kolor oczu. Natomiast dobór odpowiednich soczewek, trzeba zawsze zacząć od wizyty u okulisty lub optometrysty. Takie konsultacje zapewnią możliwość wybrania wersji, które są dopasowane do wady wzroku. Istotne jest, aby soczewki kontaktowe miały odpowiednią średnicę, czy promień krzywizny. Oczywiście wybór konkretnych produktów zależy od tego, co mają zapewnić. Wyróżnić można trzy główne kategorie soczewek kontaktowych. To modele korekcyjne, które mają na celu ograniczyć wadę wzroku. Wybierać można takie modele jak sferyczne, toryczne i progresywne. Natomiast w celach leczniczych stosowane są soczewki terapeutyczne. To opatrunek, który może być także nośnikiem leków. Często pierwsze soczewki to te kosmetyczne. Pozwalają na zmianę koloru tęczówki.

Jak dopasować pierwsze soczewki do stylu życia?

Soczewki są obecnie dostępne w wielu wariantach. W ten sposób można zdecydować się na takie, które są dopasowane także do stylu życia. Ma to znaczenie, szczególnie gdy kupuje się pierwsze soczewki. Szkła mogą być dopasowane między innymi do wykonywanego zawodu. Będzie to miało bezpośrednie przełożenie na wygodę użytkowania wybranych produktów. Gdy zdarzają się nieplanowane noclegi poza domem, gdzie nie można higienicznie przechowywać soczewki, wówczas warto to brać pod uwagę przy wybieraniu soczewek. Kwestie pielęgnacji mają bardzo duże znaczenie z punktu widzenia ich bezpiecznego użytkowania.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się na stronie Mojepierwszesoczewki.pl.

Jednodniowe pierwsze soczewki czy wielokrotnego użytku?

Jednodniowe soczewki mają swoje zalety. Przede wszystkim są one cieńsze od tych wielokrotnego użytku. Przekłada się to większy komfort użytkowania. Wynika to również z większego nawilżenia. Dodatkowo są to również produkty sterylne, co ułatwia zachowanie higieny. Równocześnie nie ma konieczności ich higienicznego przechowywania, czyli kupowania odpowiednich pudełek i płynów do pielęgnacji. Natomiast szkła wielokrotnego użytku mogą być noszone znacznie dłużej. Zatem sprawdzą się w sytuacjach, gdy nie ma się możliwości regularnego dokonywania wymiany soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *