LTF Portal

Chirurgia plastyczna w medycynie

Chirurgia plastyczna to bynajmniej zapomniane poletko medycyny. Sama w sobie chirurgia plastyczna nie zajmuje się jedynie leczenie kompleksów, defektów estetycznych oraz niewielkich problemów, które kojarzone są najczęściej z osobami z kompleksami i sporą ilością gotówki. Tak naprawdę rola medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej okazuje się bardzo istotna, gdy spojrzy się na pierwszy udany przeczep twarzy, którego dokonała Polka – Pani profesor Maria Siemionów.

Jakie znaczenie ma chirurgia plastyczna?

Tutaj widać znaczenie chirurgii plastycznej. Pacjentka, która została postrzelona przez swojego partnera ze strzelby odzyskała szansę na normalne funkcjonalnie. Wcześniej nie mogła zamknąć oczu, samodzielnie jeść, pić oraz mówić. Pozyskanie twarzy od osoby zmarłej i jej przeszczepienie to olbrzymia sztuka, którą potrafią tylko nieliczni lekarze. Pacjentka po rekonwalescencji powróciła do względnie normalnego, samodzielnego życia. Pomimo odbiegania finalnego efektu od uznanych kanonów piękna, to trzeba przyznać że chirurgia plastyczna w warszawie spisała się na medal, gdyż przywróciła pacjentce szansę na normalne i spokojne funkcjonowanie. Tutaj widać moc tej dziedziny chirurgii.

A co z przeszczepami twarzy?

Przeczepienia twarzy to temat na zupełnie odrębny artykuł, gdy ilość koniecznych procedur przy pobieraniu grafitu jest tak olbrzymia, że ciężko jest to dokładnie zrozumieć. Chirurgia plastyczna przy takich zabiegach integruje najlepszych transplantologów, psychiatrów, chirurgów szczękowo-twarzowych, laryngologów – słowem wszystkich specjalistów od okolic głowy i szyi. Dzięki temu takie operacje są wykonywane przez samych profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *