LTF Portal

Dla kogo masaże kręgosłupa?

masaże kręgosłupa

Ból pleców to ogromne utrudnienie i to nie tylko w życiu zawodowym, ale właściwie przy wykonywaniu typowych czynności. Nawet wstawanie z łóżka przy bolącym kręgosłupie to niesamowicie skomplikowane zadanie. Z tego powodu właściwie każdemu człowiekowi od czasu do czasu poleca się masaże kręgosłupa u wyspecjalizowanych masażystów, w ośrodkach SPA lub przez fizjoterapeutów. Dla kogo masaże w obszarze kręgosłupa okażą się najbardziej zbawienne?

Kto wykorzysta najlepiej potencjał masaży kręgosłupa?

Przede wszystkim to zabieg dedykowany osobom spędzającym czas przed komputerem. Każda praca siedząca narusza kręgosłup po dłuższym czasie, a niewielu pracowników utrzymuje prawidłową sylwetkę, czy to przez brak wiedzy, czy brak odpowiedniego przeszkolenia. Niestety dominuje również brak aktywności fizycznej poza pracą, dlatego większości osób w wieku produkcyjnym kręgosłup mówi po pewnym czasie stop. Na masaże kręgosłupa najlepiej zapisać się, kiedy oznaki bólu dają już znać, ale nie są krytyczne. Wtedy masażysta po kilku sesjach sprawdzi, czy terapia działa. Często wystarczy tylko 12-16 wizyt, żeby uzyskać zadowalające wyniki na kolejne miesiące, jeżeli nie lata. Masaże kręgosłupa nie trwają godzinami, ale to najczęściej krótkie, bardzo intensywne sesje, w granicach pół godziny. Z czasem masażu nie można przesadzać, ponieważ ciało musi otrzymać wystarczający czas do samodzielnej regeneracji.

Jak się przygotować do masaży kręgosłupa?

Na początku pojawi się pytanie, czy masaże kręgosłupa wchodzą w kategorię medyczną, czy relaksacyjną. Wiele gabinetów SPA proponuje takie terapie, ale nie mają wiele wspólnego z klasyczną rehabilitacją, a jedynie sygnalizują problem i dają krótkoterminową ulgę. W przypadku silniejszych schorzeń najlepiej rozmawiać z fizjoterapeutą oraz doświadczonym, wyspecjalizowanym tyko w tej materii masażystą. Ból kręgosłupa, nawet niezwykle silny można ograniczyć lub całkowicie wyeliminować po podjęciu świadomej decyzji o rehabilitacji, masażu właśnie. Warto to zrobić bez zwłoki, bo uczucie ulgi jest nie do zastąpienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *