LTF Portal

Jak można wykorzystać armatki hukowe?

armatki hukowe

Ptaki, czy dzika zwierzyna mogą być poważnym problemem dla rolników. Plądrujące uprawy, przyczyniają się do poważnych strat finansowych. W celu odstraszenia między innymi wron, czy szpaków można zastosować skuteczne urządzenia. Do takich zaliczyć można te hukowe. Pracująca bezobsługowo armatka hukowa doskonale sprawdzi się do odstraszania ptaków z sadów. To urządzenie, które pozwala zaoszczędzić sporo czasu plantatorom, czy sadownikom. Pozwala na skuteczną ochronę przed ptakami między innymi drzew owocowych. Armatki hukowe są w stanie zapewnić możliwość odstraszenia nawet dzików.

Jak wybrać armatkę hukową?

Armatka hukowa to urządzenie, które jest proste w konstrukcji. Gaz, który dostaje się do komory z zapalnikiem, dostarczany jest z butli. Uruchomienie reakcji prowadzi do eksplozji. W ten sposób powstaje hałas o dużym natężeniu, który jest w stanie spłoszyć żerujące zwierzęta. Równocześnie zdecydować można się na inne wersje tego urządzenia. W zależności od dokonanego wyboru trzeba będzie zapłacić za armatkę inną cenę. Najprostsze urządzenia to takie, które pozwalają na wykonanie strzału w jednym kierunku. W takiej armatce można ustawić częstotliwość wystrzałów nawet na dwa wystrzały na minutę. Oczywiście im będzie ich więcej, tym wyższe będą koszty użytkowania.

Kiedy przyda się zaawansowana armatka hukowa?

Prostsze wersje armatek hukowych nie pozwalają na wykorzystanie programatorów. Zatem zwierzęta takie jak dziki znacznie szybciej przyzwyczaja się do wystrzałów. Z tego powodu lepszym rozwiązaniem może być armatka hukowa, która wyposażona jest w elektroniczny sterownik czasowy. Takie urządzenie przyda się w tych miejscach, gdzie pojawia się więcej zwierząt, czy plądrują one uprawy z większą częstotliwością. Wówczas możliwość lepszego zaprogramowania ilości wystrzałów to również lepsza kontrola wydatków związanych z użytkowaniem armatki hukowej. Programator pozwala między innymi na ustawienie pory działania urządzenia, czy też sekwencji wystrzałów, co zwiększa skuteczność odstraszania zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *