LTF Portal

Jak wybrać agencję HR?

agencja hr

Jakość przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego może bezpośrednio przekładać się nie tylko na możliwość zatrudnienia odpowiednich pracowników, ale także wizerunek pracodawcy. Z tego powodu decyzja o wyborze firmy, która ma zrealizować takie usługi, wymaga przeprowadzenia dobrej analizy rynku. Dobra agencja HR to taka, która ma dobre opinie, doświadczenie w realizowaniu rekrutacji kandydatów dla konkretnych branż. Wstępnie można sprawdzić takie informacje, jak sposób konstrukcji postów rekrutacyjnych w Internecie, czy interakcji z potencjalnymi kandydatami do pracy. Dobrze jest zapoznać się z informacjami na stronach branżowych, gdzie można zapoznać się z opiniami na temat konkretnych agencji. Sprawdzone na rynku firmy mają większe doświadczenie. Przekłada się to między innymi na dysponowanie specjalistami, którzy prowadzili już procesy rekrutacyjne dla wybranej branży.

Czym charakteryzuje się dobra agencja HR?

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na usługi agencji HR, gdy szuka się takich, które mają prowadzić specjalistyczną rekrutację. Wówczas znaczenie ma umiejętność dotarcia do mających odpowiednie kompetencje kandydatów. Podejmując współpracę z agencją, warto dowiedzieć się jakie metody poszukiwania pracowników wykorzystuje. Im więcej źródeł wykorzysta specjalista, tym większa szansa na znalezienie odpowiedniego kandydata do pracy. Dobra agencja HR będzie dysponowała rozbudowaną, wewnętrzną bazą kandydatów. To zestaw informacji między innymi o kompetencjach kandydatów.

Jak powinna przebiegać współpraca z agencją HR?

Podczas negocjacji warunków współpracy z agencją HR, bardzo ważna jest komunikacja. Im lepsza, tym w większym stopniu można liczyć na to, że usługi zostaną zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami. Warto wyznaczyć pracownika, który będzie w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą w agencji HR, który będzie zajmował się konkretnym procesem rekrutacyjnym. Ustalenie etapów realizowania konkretnych działań przez wybraną firmę to sposób, aby znacznie lepiej kontrolować postępy w poszukiwaniu kandydata do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *