LTF Portal

Budownictwo jednorodzinne w Polsce

Budownictwo w Polsce to przeważnie domy murowane, do budowania których wykorzystywane są głównie pustaki lub cegły — powszechnie dostępne i bardzo popularne materiały.

Ekologiczne domy z drewna

W ostatnich latach firmy budujące domy wolno stojące, coraz częściej nakłaniają potencjalnych nabywców do budowy domów z drewnianych bali na styl skandynawski lub kanadyjski. Dom z drewna charakteryzuje dużo lepsza zdolność do samoregulacji wilgotności, co tworzy korzystniejszy klimat wewnątrz pomieszczeń, jest również cieplejszy – nie chłonie niskich temperatur w zimie a wysokich latem, specjalna impregnacja drewna nie jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt tam przebywających, a jednocześnie zabezpiecza dom przed ogniem. Budowa takiego domu jest dużo szybsza i stosunkowo tańsza, a ze względu na jego ekologiczny charakter można uzyskać dotacje unijne. Drewniane domy mogą stać praktycznie na każdym odpowiednio utwardzonym terenie, a co jest bardzo ważne – budowa odbywa się o każdej porze roku, może z wyjątkiem okresu, gdy stawia się fundamenty, które potrzebują temperatur powyżej zera w celu związania zaprawy.

Ciepło i przytulnie

Ogrzewanie takiego domu jest o wiele bardziej energooszczędne – naturalne ściany posiadają temperaturę otoczenia, a dodatkowe ich ocieplenie odpowiednim materiałem, zredukuje ilość energii potrzebnej na dogrzanie pomieszczeń.

Budynki drewniane mogą być ocieplane wełną skalną, mineralną, pianką PUR, PIR lub styropianem. Każdy z tych materiałów jest wystarczająco dobrym izolatorem i doskonale sprawdzi się jako „ocieplacz”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *