LTF Portal

Lokalizacja najlepszych lokali usługowych

Bardzo często w miejsce dawnych lokali użytkowych pojawiają się nowe, stare biznesy po opuszczeniu danej lokalizacji dość szybko znajdują nowych chętnych. Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy dane lokale usługowe mają jakąkolwiek szansę przyjąć się i sprzedać czy chociażby trafić pod dochodowy najem – jest lokalizacja. O sukcesie zwłaszcza takich branż jak świadczenie usług albo handel produktami pierwszej potrzeby, decyduje położenie danego punktu i jeśli klienci w dzisiejszych czasach muszą przejść wiele kilometrów lub narazić się na problem z parkowaniem auta – na pewno nie będą zainteresowani danym miejscem.

Sprawdź możliwość rozwoju punktów w danej lokalizacji

Firmy wynajmujące, sprzedające czy projektujące i budujące lokale usługowe starają się więc zawsze sprawdzić najpierw możliwości pod rozwój takich punktów w określonej lokalizacji. Duże osiedla wielorodzinne niemal skazują lokale usługowe na sukces – jeśli wokół powstaje po kilkaset mieszkań rocznie, każdy rodzaj sklepu czy punktu usługowego, ma szanse na powodzenie i szybkie zbudowanie sobie bazy stałych klientów. Równie dobrze na biznes wpływa położenie przy głównych szlakach komunikacyjnych (obwodnice, pętle autobusowe i tramwajowe, przystanki metra, dworce, lotniska itp.)

Wysokie ceny za lokale

Naturalnie najlepsze i najbardziej konkurencyjne lokale usługowe kosztują także najwięcej. W tej branży dominuje model oparty na wynajmowaniu i dzierżawieniu danego lokalu. Firmy czy korporacje o zasięgu międzynarodowym przeważnie starają się stawiać własne lokale, a jeśli muszą je dzierżawić – robią to umowami wieloletnimi. Właściciele mniejszych, lokalnych przedsiębiorstw, zazwyczaj zainteresowani są krótszym okresem najmu dla sprawdzenia początkowych wyników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *